Anna Jurgaś

BLOG Anny Jurgaś

Jak być GLAMOUR i pozostać sobą

BEZ PODPISU

BEZ PODPISU

z mojego telefonu

Żyjemy w przegadanej rzeczywistości, zmęczeni słowem coraz częściej używamy obrazu. Bo szybciej i łatwiej i wiecej można wyrazić.

Współczesny świat komunikuje się obrazami. Banał, a jednak. Coś co jest tak oczywiste ( szczególnie, jeżeli pracuje się w branży magazyowej) doświadczone na własnej skórze zaskakuje. "Zapisywałam" się do Pinterestu  i zamiast odpowiadać na pytania o swoje zainteresowania i przebyte szkoły, musialam wybrać obrazki, które "wpadna mi w oko". I wybrałam: przestrzenne , minimalistyczne wnętrze, dwóch piecioletnich łobuzów grających w piłkę, pocztówkę z "Niebiańskiej plaży", czarną panterę mknącą po stepie, górę lodową (razem z tym co pod powierzchnią wody) i talerz aromatycznej zupy z soczewicy. Precyzyjny, a jakże " otwarty" opis, który nie tylko odpowiada na pytania, ale pozostawia ogromne pole dla wyobraźni ( i analizy dla psychoterapeutów). Bo dlaczego pantera, a nie tygrys na przykład, co samą mnie zastanowiło. Obrazki naprawdę maja niedocenianą (szczególnie w epoce słów) sile. Z dzieciństwa najlepiej albo tylko pamiętamy te chwile, które potem oglądamy na zdjęciach. Dojrzewajac np: w Paryżu, otoczeni przez świetna architekturę i eleganckich ludzi kodujemy w sobie kanony piękna, co wyrabia smak skuteczniej niż studia ze sztuki na Harvardzie. I co najważniejsze marzymy obrazami, wyobrażamy sobie awans i księcia z bajki, co moim zdaniem działa lepiej niż pisanie celów w punktach do osiągnięcia. Ja najwięcej obrazków przechowuje w telefonie, i jak sie nad tym zastanowić to one najlepiej definiują to co jest dla mnie w życiu najważniejsze. Najwięcej jest tam mojej córeczki, we wszystkich konfiguracjach rodzinnych. Jestem tez ja sama (w skumulowanej ilości przed decyzja zapuszczać grzywkę czy nie), moja nowa wymarzona torba (z przodu, z boku i 3/4), zdjęcia z sesji (tak, tak zmuszam moich stylistów, żeby raportowali na bieżąco), zdjęcia Anny dello russo z imprezy H&M i sporo różnych inspiracji. W zasadzie całe moje życie. W obrazach. 
1KOMENTARZE
Tagi:

Dodaj komentarz

System antyspamowy.

Żeby dodać komentarz zaznacz kolory: niebieski czerwony
Wyślij

KOMENTARZE (1)

monkey

do zdjęcia potrzeba zapachu- wtedy wspomnienie ożywa. Z wyjątkiem zdjęcia dziecka. zapach masz zawsze przy sobie.

O mnie

Kobieta nowoczesna i dość skoncentrowana. Redaktor naczelna i mama w równych częściach. W wolnych chwilach kosi trawnik, poszukuje swojej konstytucji homeopatycznej, kupuje sztukę na aukcjach internetowych i zastanawia się jaka torebka powinna znaleźć się w tym sezonie w kolekcji (w spadku) dla córki.

Miesięcznik Glamour dostępny już na tabletach i smartfonach

AUTORZY

NAJPOPULARNIEJSZE

EGO-SZPILKI

EGO-SZPILKI

Obcasy można kochać, albo uważać za seksistowskie narzędzie dyskryminacji kobiet. Moim zdaniem...

Sztuka w realu

Sztuka w realu

Różnica między słuchaniem TENORU PIOTRA BECZAŁY w METROPOLITAN OPERA w Nowym Jorku i na iPadzie?

BEZ PODPISU

BEZ PODPISU

Żyjemy w przegadanej rzeczywistości, zmęczeni słowem coraz częściej używamy obrazu. Bo szybciej...

REGULAMINY AKCJI

Wyniki konkursów