GLAMOUR.PL

BLOG GLAMOUR.PL

Jesteśmy online

Jak maksymalnie wykorzystać okazje do zrobienia tańszych zakupów?

Jak maksymalnie wykorzystać okazje do zrobienia tańszych zakupów?

Kochamy promocje, ale ciągłe poszukiwanie nowych okazji to męczące zajęcie. Możemy je sobie ułatwić i sprawić, że najlepsze oferty będą same do nas przychodziły albo da się je znaleźć jednym kliknięciem myszką.

Tańsze zakupy to pokusa tak silna, że stajemy się niewierni markom, co do których dotychczas wykazywaliśmy się lojalnością. Do takiej zdrady wiele nie trzeba, ponieważ kiedy natkniemy się na atrakcyjny rabat u konkurencji, prawdopodobnie bez większych wyrzutów sumienia zrobimy zakupy tam, gdzie taniej. Albo... pozostaniemy wierni, ale tylko jeśli „nasza” marka podaruje nam na przykład kod rabatowy.
 
Polowanie bez przymusu
 
Tańsze zakupy uruchamiają w nas silne emocje – po pierwsze dzięki możliwości upolowania okazji cenowej odzywa się instynkt łowcy, a po drugie zaczynamy kalkulować, ile skorzystamy na promocji. Każdy zysk można z kolei zmaksymalizować – nawet ten dotyczący tańszych zakupów. W drugiej dekadzie XXI wieku można to zrobić na wiele sposobów; prosto i – co dla wielu istotne – bez zobowiązań, przymusu uczestnictwa w programach lojalnościowych konkretnych marek czy też wywiązywania się z obowiązku okresowych zakupów u jednego dostawcy czy producenta. Mamy przecież internet i sezonowe wyprzedaże, które szczególnie lubimy. I choć szukamy ich głównie w marketach, to tańsze zakupy lubimy też robić online. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej pod koniec 2014 roku przez PAYBACK OpinionPoll: aż 77% Polaków planowało, że zrobi zakupy podczas zimowej wyprzedaży, przy czym połowa respondentów poinformowała, że na okazje polować będzie w internecie. Głównie na odzież i obuwie – bowiem jak wynika z raportu GUS za 2013 r., te właśnie produkty kupuje przez internet ponad 1/3 klientów.
 
Subskrybent z rabatem

 
Na początek warto zostać subskrybentem newsletterów rozsyłanych przez sklepy czy producentów, których oferta nas interesuje. W okresowo przesyłanych e-mailach z ofertą trafiają się gratki niedostępne w innych kanałach sprzedaży, dedykowane tylko użytkownikom internetu albo jedynie odbiorcom listów elektronicznych. Na jeszcze więcej okazji na tańsze zakupy można liczyć, podając również swój numer telefonu – oferty przesyłane w SMS-ach bywają tak samo atrakcyjne i są tylko dla wybranych, jak te z newsletterów. Za samo zapisanie się na subskrypcję newslettera lub podanie numeru telefonu również można liczyć na dodatkowe korzyści, chociażby w postaci ekstra rabatu udzielanego przy okazji składania pierwszego zamówienia online. Kolejnych szans na super tanie zakupy dobrze jest poszukać w klubach stałych klientów czy sympatyków danej marki albo w programach lojalnościowych – takich, w których przynależność i każda transakcja premiowane są punktami zamienianymi następnie na rabat przy kolejnych zakupach. Twórcy programów lojalnościowych coraz częściej nastawiają się na zaspokojenie materialnych kaprysów uczestników – z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego w październiku 2013 r. wynika, że w odniesieniu do roku poprzedniego osoby biorące udział w kampaniach lojalnościowych mogły liczyć na przeciętnie 8% więcej korzyści w postaci gotówki, gratisowych usług czy rabatów.
 
Targowisko niskich cen

 
Jeszcze więcej możliwości dotarcia do wielu promocji za jednym zamachem oferują portale, które skupiają oferty specjalne wielu producentów lub sprzedawców. Liczba marek, do których rabatów można dotrzeć, przeglądając zasoby tylko jednej strony internetowej, liczona jest często w setkach lub tysiącach. Te wartości robią wrażenie. Tam też rozglądajmy się za kodami rabatowymi, które są całkiem udanym pomysłem na niezły zysk podczas zakupów. Korzystanie z nich jest wygodne i przede wszystkim dobrowolne. Kodów rabatowych w Polsce używa już 2,5 miliona osób, czyli ok. 7% społeczeństwa.
 
Na maksimum korzyści z tej formy polowania na promocje można liczyć, korzystając z oferty portali, w których za darmo nabywa się rozmaite kody promocyjne czy rabatowe. Pojawiają się też narzędzia do przeszukiwania zasobów kodów rabatowych połączone z aktualną listą najlepszych kodów – takie rozwiązanie proponuje np. Promoszop.
 
Wszystkie wymienione metody na „ustrzelenie” okazji są dobre, ale najlepszy sposób na zmaksymalizowanie korzyści z tańszych zakupów ukrywa się w dwóch słowach: być online, a najlepiej w wersji mobilnej. Bo wtedy wszystkie aktywne w danej chwili promocje i rabaty zawsze są pod ręką.
Udanych łowów!
 
 
7KOMENTARZE
Tagi:promoszop / promocja

Dodaj komentarz

System antyspamowy.

Żeby dodać komentarz zaznacz kolory: czerwony fioletowy
Wyślij

KOMENTARZE (7)

Beata

Nigdy nie korzystałam z takich ofert jak promoszop , może spróbuje, zerknęłam i jestem mile zaskoczona.Sporo atrakcyjnych dla mnie rzeczy.

Janka

Mam kilka kart rabatowych oraz korzystam czasami z promocji z ulotek reklamowych.Ale najczęściej jest to zbieranie punktów na kartach rabatowych .Kiedy uzbieram odpowiednia ilość mogę wymienić na prezent.

Kornelia

Nie zwracałam uwagi na kupony promocyjne itd. Owszem miło jest kupić coś ,,po kosztach,,zwłaszcza jeżeli jest to coś na czym mi zależy , ale raczej idzie to spontanicznie i przypadkowo.Nie mam głowy do subskrypcji na maila, czy zbierania karteczek. Po prostu to nie dla mnie. Zdaje się na los.

Monika

Zawsze bacznie obserwuje nowinki z sklepów, posiadam karty rabatowe stałego klienta , z koleżankami czasami pożyczamy sobie wzajemnie kart rabatowych. Czasami robimy zakup zbiorczy , oj możliwości jest naprawdę wiele !

grazynka

Wiecie gdzie obecnie się robi najtańsze zakupy? , na aliexpress. To największy sklep swiata, Zakupy są bardzo proste, jedynie to uważamy przy płatności, ale wystarczy zachować kilka zasad i możemy tanio kupować w tym największym sklepie świata. Na forum telchina jest to dobrze wyjaśnione. Sprzedawca dostanie kasę jak potwierdzimy odbiór towaru!! Super ochronę mają, na allegro mogą o takiej pomarzyć. Ps paczki dochodzą średnio w dwa tygodnie

Ja stale goszczę na stronach z promocjami i przeglądem gazetek promocyjnych. To jest świetny pomysł, a w formie elektronicznej jest po prostu wygodniej. Przed sezonem letnim dzięki gazetce Jysk https://www.promocyjnegazetki.pl/gazetka/26/jysk upolowałam zestaw krzeseł + (stół ogrodowy)z technorattanu.

Ja stale goszczę na stronach z promocjami i przeglądem gazetek promocyjnych. To jest świetny pomysł, a w formie elektronicznej jest po prostu wygodniej. Przed sezonem letnim dzięki gazetce Jysk https://www.promocyjnegazetki.pl/gazetka/26/jysk upolowałam zestaw krzeseł + (stół ogrodowy)z technorattanu.

O mnie

Nasze wydarzenia, relacje, konkursy, recenzje, rekomendacje i dużo dużo więcej!

Miesięcznik Glamour dostępny już na tabletach i smartfonach

AUTORZY

NAJPOPULARNIEJSZE

Złote łańcuszki gwiazd

Złote łańcuszki gwiazd

Delikatne, cienkie, złote, z niewielkimi zawieszkami! Zobaczcie naszyjniki, które pokochały gwiazdy!

REGULAMINY AKCJI

Wyniki konkursów