GLAMOUR.PL

BLOG GLAMOUR.PL

Jesteśmy online

Maria Sharapova – w drodze na szczyt

Maria Sharapova – w drodze na szczyt

W przeddzień pierwszego z najważniejszych, tegorocznych turniejów, Maria Sharapova ujawnia szczegóły swoich sukcesów, porażek oraz nieustannych dążeń do uzyskania równowagi.

Znaleźć złoty środek

Maria Sharapova zna dobrze smak zwycięstwa. W swojej karierze wygrała ponad 550 pojedynków na drodze do 34 zwycięskich turniejów singlowych. Jednak z jednym przeciwnikiem przyszło jej zmagać się najczęściej: z równowagą.

Odnalezienie balansu pomiędzy rodziną, przyjaciółmi i tenisem jest dla mnie bardzo ważne mówi Sharapova – Do tej pory nie potrafiłam jednak precyzyjnie określić, czym dla mnie jest życiowa równowaga. Szczerze mówiąc, sama nie wiem, czy naprawdę jej chcę. Jeśli wszystko układa się idealnie, życie robi się dość nudne. 

Najważniejszy triumf

Sharapova pojawiła się na sportowej arenie ponad dziesięć lat temu, wygrywając wszystkie starcia podczas londyńskiego wielkiego szlema. Zwycięstwo z 2004 roku odmieniło jej życie. Nie zmieniło jednak jej charakteru.

Nie wiem, czy można przewidzieć wszystkie skutki, towarzyszące wygranej. Szczególnie, jeśli sukces osiąga się w bardzo młodym wieku – przyznaje Sharapova – Jest tak wiele pokus i pojawiających się możliwości... Na szczęście mam wspaniałych rodziców, którzy potrafili uchronić mnie przed licznymi zagrożeniami.

Zwycięstwa kontra presja

Wsparcie rodziców okazało się nieocenione, gdy Maria musiała poradzić sobie z ogromną presją towarzyszącą zdobytym tytułom.

Kiedy wygrywasz tak ważny turniej, zaczynasz wierzyć, że jesteś niepokonana i każdy mecz będzie kończył się po twojej myśli – wspomina Sharapova – Nieustanne oczekiwania wobec mnie są trudne
do przezwyciężenia. Aby podołać tej presji, musiałam zrozumieć, że czasem należy zrobić krok wstecz, nauczyć się czerpać radość z podejmowanego wysiłku i po prostu skupić się na tych kilku rzeczach, które pozwalają mi pewnie stąpać po ziemi.

Lekcja życia

Oczywiście wygrywanie każdego meczu jest niemożliwe. Dlatego radzenie sobie ze sportowymi porażkami było kluczową lekcją dla Sharapovej.

Zawsze po przegranym meczu zastanawiam się, co poszło nie tak – wspomina – Ważne jest, by patrzeć krytycznie, w odpowiednio ukierunkowany sposób. Trzeba umieć przyznać się do błędów, ale także zawsze myśleć pozytywnie – dodaje.


 
2KOMENTARZE
Tagi:nike / maria sharapova / tenis / wielki szlem / turniej / wygrana

Dodaj komentarz

System antyspamowy.

Żeby dodać komentarz zaznacz kolory: czarny niebieski
Wyślij

KOMENTARZE (2)

Rafał

Piękna sesja sportowa Sharapowej... :) http://www.rafalboruch.com/fotografia-sportowa/

O mnie

Nasze wydarzenia, relacje, konkursy, recenzje, rekomendacje i dużo dużo więcej!

Miesięcznik Glamour dostępny już na tabletach i smartfonach

AUTORZY

NAJPOPULARNIEJSZE

Złote łańcuszki gwiazd

Złote łańcuszki gwiazd

Delikatne, cienkie, złote, z niewielkimi zawieszkami! Zobaczcie naszyjniki, które pokochały gwiazdy!

REGULAMINY AKCJI

Wyniki konkursów